Najbolji mladi sportista grada

Vuk Petrović, učenik IV/1 razreda naše škole i član Džudo kluba Aleksinac, na svečanoj dodeli priznanja najboljim sportistima grada u 2019-oj godini održanoj 17.12.2019-te godine, osvojio je plaketu za najboljeg mladog sportistu grada. Nadmašio je svoju konkurenciju i komisija Sportskog saveza Aleksinac je na osnovu postignutih rezultata u protekloj godini izabrala njega od nekoliko kandidata iz različitih sportova i klubova. Vuk je svoj prvi kimono obukao sa svojih 6 godina i samo nakon dva meseca treninga u klubu osvojio bronzanu medalju na svom prvom takmičenju Međunarodni turnir „Nenad Cvetković Cvele“ u Nišu. Nakon toga, redovnim treninzima i učestvovanjima na domaćim i međunarodnim turnirima osvajao je brojne medalje. 2019-ta godina je donela 11 medalja i to: 4 zlatne, 3 srebrne i 3 bronzane, na turnirima u Jagodini, Pančevu, Aleksandrovcu, Boru i Nišu. Na međunarodnom turniru „Mioki open“ u Skoplju osvojio je bronzanu medalju u težoj kategoriji sa protivnicima koji su i po dve godine stariji od njega. Vrhunac svih takmičenja je i osvajanje pehara za najboljeg poletarca Centralne Srbije u kategoriji -38kg, što je i najviše doprinelo u odluci za osvajanje ove nagrade. Vuk je odličan učenik, učestvuje redovno na svim takmičenjima i osvaja nagrade. Uz punu podršku svojih roditelja i uz njegov uporan rad i veliki trud za odlične rezultate na svim poljima u mnogome su zaslužne i učiteljica Sonja Djordjević i trener Bojana Stanković.